Analiza użyteczności stron WWW i sklepów internetowych

 

Przed zainwestowaniem w reklamę warto sprawdzić czy strona należycie przyjmie Twojego klienta.

Wielu właścicieli firm/sklepów nie może zrozumieć dlaczego, mimo że wydają spore kwoty na kampanie internetowe, ich sprzedaż nie rusza z miejsca. Bardzo często, już po wstępnej analizie ruchu okazuje się, że problemem jest strona WWW firmy czy sklepu.

Często, tworząc stronę WWW dla firmy skupiamy się przede wszystkim na jej części wizualnej - chcemy żeby strona była ładna, oryginalna itp. Wtedy gubi się nam informacyjna funkcja strony, a jest ona w dzisiejszych czasach tym bardziej ważna, że użytkownik internetu nie ma czasu - ma do przejrzenia i porównania sporo informacji. Zaplątana nawigacja, efektowne zdjęcia i animacje sprawiają że klient nie bardzo wie co ma zrobić po wejściu na taką stronę, co gorsza często nie jest pewien czy jest to strona z ofertą której szukał. Jeśli do tego dołączy treść typu "Jesteśmy profesjonalną firmą i świadczymy kompleksowe usługi na najwyższym poziomie", można być pewnym że na stronie pozostaną tylko najwytrwalsi.

Strona internetowa to materiał, który powinien przede wszystkim poinformować o ofercie firmy, przekonać do transakcji, rozwiać wątpliwości, ułatwić kontakt, zakup czy uzyskanie dodatkowych informacji.

Mając doświadczenie przy współtworzeniu wielu stron - od tych małych - po duże i skomplikowane, możemy pomóc Państwu w stworzeniu strony przyjemnej w odbiorze ale także skutecznej i czytelnej.