Możesz dotrzeć do swojego klienta na wiele sposobów. Można korzystać z bardzo drogich reklam telewizyjnych, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić. Inne, klasyczne metody, jak marketing telefoniczny czy mailowy są, po ostatnich zmianach prawnych, dość utrudnione i nie zawsze skuteczne.

Od czego zacząć?

Warto zdecydować się na pokazanie swojej oferty tym, którzy właśnie jej poszukują. Taką właśnie możliwość dają reklamy w wyszukiwarkach, zwłaszcza reklamy AdWords, w najpopularniejszej  z wyszukiwarek czyli Google.

Oprócz bezpośredniej odpowiedzi na konkretne zapytanie, możesz inspirować swoich klientów, którzy zastanawiają się nad zakupem, ale nie są jeszcze zdecydowani – myślą nad wyborem firmy czy marki. Wtedy warto zdecydować się na reklamę opartą o zainteresowania, czy dotychczasowe zachowania internetowe. Umiejętnie przeprowadzoną kampanią, pomożesz klientowi odpowiedzieć na jego pytania i wątpliwości, ułatwisz mu decyzję związaną z wyborem i samym momentem zakupu. Wypromujesz swoją markę. Tutaj z pomocą przyjdą reklamy w sieci reklamodawców Google oraz reklamy w Social media, zwłaszcza w serwisie Facebook.

Dlaczego te serwisy?

Wg najnowszych badań Megapanel (grudzień 2015) są one najczęściej odwiedzane przez polskich internautów. Miesięczny zasięg Google to 94,1%, natomiast zasięg Facebooka to 78,7%. Co to oznacza? To oznacza, że najprawdopodobniej 94% Twoich klientów, którzy korzystają z Internetu – korzysta z Google a 78,7% klientów odwiedza Facebook. To dwie najpopularniejsze strony w Polsce.

Reklama w obydwu serwisach, jeśli umiejętnie dobierzesz grupę docelową, jest skalowalna. Można zacząć od małej kwoty i widząc, że przynosi efekty i klientów w miarę możliwości skalować ją w górę. Dlatego jest to świetne rozwiązanie również dla małych i średnich firm.

Możliwości reklamowych w Internecie jest bardzo dużo, tutaj przedstawiono tylko te, od których zwykle warto zacząć. Jeśli chcesz zacząć reklamować swoją firmę w Internecie – napisz lub zadzwoń: Kontakt